استاد حاج طاهر یکی از سه تار سازان ماهر است که در کارش شیوة مخصوصی داشته وصالی را به بهترین شکل انجام می داده و الگو و حجم سه تارهایش منحصر به فرد بوده است. در انتخاب چوب برای ساخت کاسه و دسته  نهایت دقت را به خرج می داده و سه تارهای او در سه اندازه بزرگ و متوسط و کوچک طراحی و ساخته می شد. بازدهی صدای سه تارهای حاج طارهر زنگ دار – بم خوان – تو دماغی بود که این سه نوع صدا با هم صدای جذاب و دلپذیری را به وجود می آورد که خاص سازنده اش بود وبا سه تارهای دیگران تفاوت داشت. سه تارهای حاج طاهر سبک وزن خوش دست و زیبا و رنگ آنها قهوه ای سیر است چنانچه سالم و دست نخوردة آن گیر بیاید از ارزش بالایی هم از نظر قیمت و هم از نظر قدمت برخوردار است و نیز جنبة میراث فرهنگی دارد.

امروز اغلب سه تار سازان از الگوهای حاج طاهر استفاده می کنند. این استاد سه تارهای یک تکه هم ساخته که آنها هم از کیفیت بالایی برخوردارند . سه تار سازان نامی دیگری هم بوده اند که آثار بسیار عالی و زیبایی خلق کرده اند از نظر زیباسازی می توان علی محمد صفایی را در رأس قرار داد. او سه تارهای 48 ترک بی نظیری ساخته که ترک های آن یک در میان از چوب شمشاد و فوفل و بین ترک ها یک ورقه نقره و بین دو ورقه نقره یک ترک صدف به پهنای یک و نیم میلی متر گذاشته و وصالی آن را با مهارت خاصی انجام داده که بیننده را به حیرت وا می دارد. رو دسته و سیمگیر را نیز با صدف هایی بی نهایت استادانه ساخته و پرداخته کرده است . صدف های به کار رفته در سه تارها از بهترین نوع صدف است که در مقابل نور درخشندگی خاصی دارد. بیجا نیست که یکی از آن سه تارها را «برلیان» نامگذاری کرده و از دست استاد زمانة تار و سه تار نشان دریافت داشته است. این نشان را مرحوم غلامحسین درویش (درویش خان) به کسی
می داده که از جمیع جهات کاری والا انجام داده باشد. نگارنده دو عدد از سه تارهای فوق الذکر را دیده است الحق تا به کنون سه تارهایی به این زیبایی ساخته نشده. او سه تارهای ترک پهن هم ساخته اما تعداد آنها بسیار کم است، زیرا فقط برای خود و دوستان نزدیکش سه تار می ساخته و از این راه ارتزاق نمی کرد. استاد حاج طاهر سه تار کتابی کوچکی هم ساخته بوده که حمل آن برایش آسان باشد. به نوشته استاد روح الله خالقی تولدش در 1276 و وفاتش در 1318 اتفاق افتاده است. خداوند او و همه رفتگان را بیامرزد.